Seriespel

Inom BDGF, Bohuslän Dals Golfförbund arrangeras det tävlingar mellan de olika klubbarna, bl a seriespel som är åldersbaserat. Lyckorna GK har glädjen att kunna ställa upp med ett lag i nästan samtliga seniorgrupperna. Är du intresserad och vill veta mer, kontakta gärna någon av coacherna.

Coacher för serielagen är:

H22   Joel Ericson, joelericson1@gmail.com

H40   Johan Nilsson, johannilzzon@gmail.com

H50   Martin Johansson, martin@motionshuset.se

H60   John Loewe, jloewe55@gmail.com

H70   Runar Riddar, runar@mmmedia.se

H75   Claes Haglund, claes.g.haglund@gmail.com

H80   Jan Karlsson, janneduff@gmail.com

 

D22   Lisa Olsson, lismalje@gmail.com

D50   Lotta Linusson, lottalinusson@volvocars.com

D60   Eva Fougberg, eva.fougberg@hotmail.com

D70   Ilse Karlsson, karlssonilse4@gmail.com

D75   Agneta Riddar, agneta@mmmedia.se